Equalizéry, kabeláž, hroty a spol

EKVALIZÉR dokáže částečně a do jisté míry korigovat nedokonalosti nahrávky/reprosoustavy/poslechového prostoru ale i sluchového orgánu. hlavně pokud Vaše repro na 30Hz nemá kýženou odezvu, přičemž zesilovač korekce nemá či je má postavené až na 100Hz. Starší hifisté ocení např. i korekci výšek. Fajn jsou pak modely se spektrálním analyzérem (posloucháme i očima). Takže proč ne, ale všeho s Mírou.

KABELÁŽ Nebojte se být k sobě i ke světu upřímní a řekněte Vašemu hifi prodejci "promiňte, ale já žádný rozdíl neslyším". Eventuelně si prodejce vyzkoušejte - zavažte mu oči a ať Vám prozradí, jaký že to kabel zrovna hraje. Dost možná bude v pasti, bo většina testů na "běžně dostupném" hi-fi vybavení neodhalí slyšitelné rozdíly mezi ultradrahými a  ultranormálními materiály, a to ani u Cinch kabelů, ani u reprokabelů a už vůbec ne u síťových kabelů. 

HROTY podobně jak kabely, obávám se..Kdo nevěří, nechť zváží následující - kvalitní reprosoustava o hmotnosti ca 20-30kg nese basový měnič, jehož membrána má hmotnost ca 100gr, což představuje 2-5% hmotnosti celého korpusu. Navíc, když se většina energie promění na teplo, zbytek na vyzáření akustického tlaku, tak kolik mechanické energie asi zůstane na případný přenos do podlahy? a kdo říká, že hroty pohlcují energii, to jsou copak z gumy? :-)